Latvijas Sporta veterānu - senioru savienība

86873

Veterāni sporto Jelgavā
04.07.2018


Jelgava ir mūsdienīga un gudra pilsēta ar attīstītu infrastruktūru un plašām iespējām nodarboties ar sportu gan profesionāli, gan amatieru līmenī. Pilsētu var uzskatīt par Zemgales sporta attīstības centru. Īpašu devumu sportam sniedz Zemgales olimpiskais centrs.

Ņemot vērā visas piedāvātās iespējas sporta spēļu sarīkošanai, tika nolemts Latvijas sporta veterānu savienības 55. sporta spēles rīkot Jelgavā.

Pirmās lauku sporta veterānu sporta spēles tika rīkotas 1963. gadā. Tās ieguva lielu popularitāti un kļuva par ikgadēju sporta dzīves tradīciju.  Šogad tika sarīkotas jau 55. sporta spēles Latvijas simtgades zīmē.

LSVS 55. sporta spēles tika atklātas 21. jūnijā Jelgavā, bet noslēgums bija 24. jūnijā Likteņdārzā.

Pirmie reģistrācijas pieteikumi tika saņemti jau šogad februārī no ārzemju sportistiem. Pavisam piedalījās 9 valstu sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Anglijas, Baltkrievijas, ASV, Krievijas ,Ukrainas un Latvijas. Savukārt no Latvijas aktīvākie sākumā bija individuālie sportisti un pēc tam tika saņemti pieteikumi no pašvaldībām. Pēdējie sportot gribētāji centās pieteikties vēl 20. jūnija vakarā.

Vasaras posmā bija 24 sporta veidi no kuriem 9 ( peldēšanā, basketbolā, volejbolā, vieglatlētikā, badmintonā, minifutbolā, akadēmiskajā airēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā) tika organizēti Jelgavā. Pavisam 55. sporta spēles ietvēra 30 sporta veidus ar pāri par 4000 dalībniekiem. Sacensības notika 13 vecuma grupās no 25 – 90 un vairāk gadiem. Vecuma grupā 90+ startēja 3 sporta veterāni. Visplašāk pārstāvētas bija 40+, 50+, 60+ vecuma grupas. Vislielākais dalībnieku skaits bija no Rīgas. Tālāk sekoja Jelgavas pilsēta, Daugavpils pilsēta un Bauskas novads. Sacensības kuplināja dalībnieku bērni un mazbērni no 4 līdz 10 gadu vecumam. Kopā sportisti pārstāvēja 68 pašvaldības.

Pirmo reizi spēlēs apvienojās kanoe, smaiļotāji un akadēmiskās airēšanas vecmeistari. Šis pasākums varētu būt labs pamats tālākai šo trīs veidu kopdarbībai.

Atklāšanas parādi komentēja sporta žurnālistikas leģenda Gunārs Jākobsons.

Pacelt Latvijas karogu sacensību atklāšanā bija uzticēts Olimpiskajam čempionam Dainim Kūlam, daudzkārtējai  Pasaules un Eiropas čempionātu medaļniecei Maijai Jākobsonei un Pasaules un Eiropas rekordistam 10-cīņā veterāniem Valdim Celam.

Sporta spēļu lāpu aizdedzināja Olimpiskais čempions Jānis Lūsis.

Atklāšanas parādē komandu uzrakstus nesa Jelgavas 4. vidusskolas sporta klašu audzēkņi un skatītājus priecēja pūtēju orķestris “Rota”, kura pamats arī ir Jelgavas 4. vidusskola, ar savu defilē programmu, Tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Diždancis”, un deju kopa “Junda” ar dejām no Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētku lielkoncerta “Māras zeme”. Tāpat skatītājus sveica deju studijas “Benefice” bērni un sveicienus no jelgavniekiem nodeva grupa “Tirkizband”.

Sacensības visos sporta veidos notika pēc sastādītiem grafikiem, kas nodrošināja raitu sacensību norisi. Par to paldies visu sporta veidu galvenajiem tiesnešiem. Liels paldies jāsaka Samariešu apvienībai, kura gādāja par medicīnisko nodrošinājumu sacensību laikā, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Kultūra”, Sabiedrisko attiecību pārvaldei, Sporta servisa centram, Zemgales Olimpiskā centra kolektīvam.

Zaļumballi mazliet patraucēja lietus, bet uzslietā lielā telts varēja pilnībā uzņemt dejot gribētājus.

Noslēgumā sporta veterānu vēlējumi Latvijai simtgades jubilejā:

-        lai valsts ir cilvēkam, bet nevis cilvēks valstij;

-        lai cilvēki būtu labestīgi;

-        lai nāk drosmīgāk jaunie ar savām idejām;

-        kārtīgu valdību Latvijai, jo esam to pelnījuši;

-        lai ļaudis turpina sportot, neskatoties uz gadu skaitu;

-        lai mums būtu stabilas ģimenes, kas arī nāk caur sportu;

-        lai katrs sajūt, ka viņš ir vajadzīgs šai valstij;

-        lai Latvija ir mūžīgi brīva.

   Jelgavas posma koordinatore    Zilvija Poča
      Atpakaļ