Latvijas Sporta veterānu - senioru savienība

<- Atpakaļ

100 Latvijas izcilāko sportistu portretu galeriju izstāde
Augsti godātie Latvijas sporta veterāni! 
Jau senā Grieķija radīja savai valstij visnoderīgākā pilsoņa jēdzienu, kurā ielika jēgu par ideālu cilvēku. Tajā trīs absolūtie lielumi: fiziska veiklība un spēks, ķermenisks skaistums un proporcionalitāte apvienojās ar augstu gara kultūru. Tādus mēs savā nācijas atmiņā un šodienas ideālos redzam Jūs - cienījamie sportisti, kuri ar savu piemēru gan sportā gan dzīvē esat iedvesmojuši daudzus no mums un esat paraugs vairākām mūsu laika paaudzēm un noteikti tādi būsiet arī pēc mums. 
Latvijas simtgadē Brīvības pieminekļa pakājē gulst ne tikai ziedi, bet pie šīs Latvijas tautas svētvietas tieši Jūs - visizcilākie no izcilākajiem - ļaujat mums pārējiem salīdzināt savu sniegumu ikvienā citā nozarē ar Jūsējo, ko esat parādījuši sportā. Tas ir mūžīgs paraugs un iedvesmas avots un tādu es to gribētu redzēt pārmantotu arī paaudžu apziņā, kuras dzīvos Latvijas OTRAJĀ SIMTGADĒ. 
Lai Jums visiem ir gandarījums par savu dzīvi un lepnums par mūsu valsti, un lai šī diena rūda latviešu tautas raksturu sprintera ātrumam, gargabalnieka izturībai un šahista tālredzībai, veltot to visu Latvijas uzplaukumam. 

Jūsu - Ojārs Spārītis 
Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents 

Ar šādiem apsveikuma vārdiem tika sveikti Latvijas sporta 100-gades izcilnieku galerijas dalībnieki 29.septembrī Brīvības laukumā pie pieminekļa.